10 لوگوی تصویری مهم

محصولات Apple

با درگذشت Steve Jobs خیلی ها درباره این نابغه مبتکر که الکترونیک نوین را تغییر داد مطالب زیادی خوانده اند. لوگوی یک سیب گاز زده شده در سال 1976 با شعار "Byte into Apple" ساخته شد. از آن پس رنگ این لوگو تغییر داده شد- از رنگین کمان به نقره ای- و می توان آن را روی بیشتر لوازم خانگی پیدا کرد. 

 

Nike Swoosh

یک لحظه به Nike Swoosh فکر کنید و چه چیزی به ذهن تان می رسد؟ این یک قهرمان ورزش است. نامگذاری Nike پس از Nike الهه ی یونانی که الهه پیروزی بودانجام گرفت. این لوگو روی لباس، کفش، وسایل ورزشی و هر چیز دیگری مربوط به ورزشکاران بزرگ دیده می شود. 

Coca Cola

عبارت Coca Cola بی تردید یکی از شناخته شده ترین لوگوها در دنیاست. هر کس که به فروشگاه برود می تواند یک بطری Coke را از روی نوع خط و رنگش از برندهای دیگر تشخیص دهد. این لوگو با گذشت زمان کمی تغییر کرده است و یک علامت تجاری برای موفقیت Coke بوده است. 

Facebook

روی هر کامپیوتر یا تلفنی که نگاه کنید غالباً یک آیکون Facebook دیده خواهد شد. Facebook با داشتن بیش از 800000 بازدید کننده در ماه دومین وب سایت محبوب در سال 2011 بوده است. 

The New York Yankees

شما ممکن است ندانید در یک دوره بازی چند غیر بازیکن وجود دارد، چند هواخواه ERA وجود دارد، یا "آقای گل" کیست اما درباره Yankees می دانید. Yankees سازمانی مترادف با پیروزی است؛ و یک لوگوی مشهور بیسبال دارد که برای طرفداران و هم بازی ها الهام بخش است. 

Google

پر بیننده ترین وب سایت دنیا یک لوگوی دائماً در حال تکامل دارد که مثل هیچ لوگوی دیگری نیست. این لوگو برای تعطیلات خاص، تولدها، وقایع خاص تغییر می کند و دوباره چند وقت بعد به حالت اول برمی گردد. شرکت های زیادی نمی توانند این کار را بکنند ولی Google می تواند. 

چلیپا یا صلیب

بیش از 2000 سال است که این لوگو برای مردم سرتاسر دنیا الهام بخش و برانگیزنده است و نه تنها همه جا شناخته شده است بلکه زیبایی آن در طبیعت ساده ی این نماد نهفته است. چه این صلیب روی گردنبند باشد چه در بالای کلیسا احتمالاً یکی از محبوبترین لوگوهای دنیاست. 

صلیب سرخ

این لوگو که در سال 1863 در شهر ژنو سوئیس طراحی شده نمادی برای دستان شفادهنده بوده است. 97 میلیون داوطلب در سرتاسر دنیا لباس های صلیب سرخ را پوشیده اند تا تلاش های شریف شان را تبلیغ کنند. این لوگو برای همه خوشایند است زیرا در هنگام نیاز به کمک شان می آید. 

آبجو Bass 

مثلث قرمز Bass که غالباً "معروف ترین علامت تجاری" دنیا نامیده می شود بیش از 100 سال پا برجا بوده است. این لوگو در سال 1875 اولین علامت تجاری ثبت شده انگلستان شد و هنوز تغییری نکرده است. این شکل هندسی ساده این کمپانی را در دنیا معروف کرد و به دیگران نبوغ لوگو را نشان داد. خیلی ها آبجوی Bass را بعنوان پیشگامی در بازاریابی برند بین المللی می دانند. 

حلقه های المپیک 

المپیک از زمان شروعش در یونان باستان سمبلی از رقابت بین بزرگترین قهرمانان بوده است. اما حلقه های المپیک در سال 1912تأیید شد و یک لوگو بوجود آمد.این حلقه ها در اصل نشاندهنده اتحاد پنج قاره پر جمعیت جهان (آمریکای شمالی و جنوبی بعنوان یک قاره در نظر گرفته شده است) می باشند.

برچسب ها: لوگو, طراحی لوگو

ورود