شیوه قیمت گذاری طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگوی شما چقدر خواهد بود؟

لوگو بخش مهمی از هویت هر برند است – اغلب اولین چیزی است که مشتری بالقوه می بیند و استفاده از لوگویی که قابلیت رقابت با رقبا را نداشته باشد، شرایط را بحرانی می کند. خب ! مسلم است مانند همه مخارج کسب و کار، می خواهید هزینه طراحی لوگو را در مقابل کیفیت و ارزش بدست آمده، بسنجید.
استخدام طراحی حرفه‌‌‌ ای یا شرکت طراحی به شما اطمینان می دهد که طراحی نهایی لوگوی شما متمایز است و پیام برند شما را می رساند. همانند هر خدماتی، طراحی لوگو گستره ای از سطوح قیمت و بسته ها را دارد و دانستن چیزی که به ازای پولتان بدست می آورید-یا نمی آورید، مهم است. بنابراین، قیمت طراحی لوگو چقدر است؟
هزینه های طراحی لوگو در ایران از 0 تومان تا چندین میلیون تومان است، اگر کسب و کار شما کوچک است یا شرکتی نوپا به دنبال طراحی با کیفیت هستید، یک طراحی مناسب هزینه ای مابین 500 هزار تا 2 میلیون تومان خواهد داشت.
نگاهی به بودجه تان بیاندازید و اجازه دهید در تصمیم گیری برای بهترین روش هزینه کردن براساس نیازهایتان، به شما کمک کنیم.

لوگو سازها : 0 تا 200 هزار تومان

لوگوهایی ابتدایی و عام، ساخته شده از مجموعه آیکون ها و فونت های موجود. پروسه زمانی بسیار کوتاه.
مناسب برای کسب و کارهای به شدت محدود در زمان و بودجه که با یک طراحی عام مشکلی ندارند.

طراح آزاد یا مسابقه طراحی : 200 هزار تا 500 هزار تومان

طراحانی با تجربه محدود یا نمونه کار کم
مناسب برای کسب و کارهایی که درک خوبی از پروسه طراحی دارند و صرف زمان بیشتر را به پول کمتر ترجیح می دهند

500 هزار تا یک میلیون تومان : طراح آزادِ با تجربه

طراحان با تجربه و خدمات و مشاوره حرفه ای
مناسب کسب و کارهایی که کیفیتی مناسب با بودجه متوسط می خواهند

بیشتر از یک میلیون تومان : موسسه طراحی

طراحی تضمین شده ی کیفیت دار توسط یک تیم کامل خدمات از استراتژیست های خلاق
مناسب کسب و کارهایی با منابع خوب که به دنبال طرحی تضمین شده برای نشان تجاری خود هستند.

هزینه کم : لوگو ساز کمتر از 100 هزار تومان

ارزان ترین گزینه برای داشتن یک لوگو، ساختن آن توسط خودتان است. اگر طراحی آموزش دیده و آشنا به ایلوستریتور هستید، آفرین. اگر چنین نیستید، مجبور به استفاده از یک نرم افزار لوگو ساز هستید. در حالیکه لوگو ساز ها ارزان ترین گزینه هستند( معمولا رایگان برای استفاده و تا حدود 200 هزار تومان برای خرید از سایت)، آنها فقط گزینه هایی محدود و آیکون ها و فونت هایی عام ارائه می دهند. اگر این مسیر را بروید و زیبایی شناسی نسبتاً خوبی دارید، شما یک لوگوی قابل استفاده ( به صورت عام ) بدست می آورید. اگر هیچ آموزشی از طراحی ندارید، در نهایت به چیزی همراه با احساس ناخشنودی خواهید رسید.
ممکن است طراحان آزادی پیدا کنید که علاقه مند به دادن لوگویی با کمتر از 200 هزار تومان به شما می باشند. معاملهء خوبی خواهد بود، اما مانند همه معاملات خوب، باید از خودتان بپرسید که چرا اینکار را می کند!?...اگر به این دلیل است که او دوست شماست و می خواهد لطفی به شما بکند، خب! این یک امتیاز برای شماست. اگر آنها را از وب سایتی بی نام و نشان پیدا کرده اید، بعید نیست که چیزی به اندازه ای عام به شما دهند که خودتان هم می توانستید درست کنید. ( یا ممکن است طرحی دزدی باشد! ما دائما طرح هایی را که در سایت های طراحی لوگو تولید شده را در وب سایت های طراحان آزاد با ارزان ترین قیمت می بینیم).

رده میانگین: 500 هزار تومان تا دو میلیون تومان. اگر چند صد هزار تومان یا چند میلیون تومان در بودجه تان دارید، شما به نقطهء خوبی برای هزینهء طراحی لوگو رسیده اید: احتمالاً می خواهید طراحی خوب و زیبایی بدست آورید، و نیازی نیست هزینه بالایی پرداخت کنید. با این رده قیمت، دو گزینه برای بدست آوردن لوگو دارید: کارکردن با یک طراح آزاد یا طراحی لوگو با یک آژانس قیمت مناسب.
و می دانیم : فرق زیادی بین 500 هزار تومان تا دو میلیون تومان وجود دارد. نگران نباشید، ما تقسیم بندی اینکه چرا و چه زمانی باید مبلغ بیشتری بپردازید را مشخص می کنیم.

طراح آزاد و موسسات طراحی

استفاده از یک طراح آزاد یا یک موسسه طراحی خوب می تواند تجربه ای عالی باشد. ضمن همکاری با یک طراح متخصص صاحب لوگویی سفارشی می شوید. با این وجود حوزهء گسترده ای از تجربه ها وجود دارد که به معنی طیف گسترده ای از هزینه و کیفیت کار است. حتما با طراحانی آینده نگر کار کنید و برای اطمینان بیشتر حتما نمونه کار های طراح یا آژانس مورد نظر را بررسی کنید.
وقتی یک طراح را انتخاب می کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:
1. هزینهء صورتحساب آنها (ساعتی در برابر هر پروژه)
2. میزان تجربه ای که دارند
به طور کلی می خواهید از کسی که سابقه اثبات شده ای دارد، امتیاز بیشتری دریافت کنید. آنها همچنین تقسیم بندی جزئی از چیزی که به ازای پولتان می گیرید، (یا پیش بینی مدت زمانی که پروژه تان به طول می انجامد)، به شما خواهند داد.
اگر به دنبال صرف هزینه 500 هزار تومان تا 800 هزار تومان هستید احتمالا با یک طراح با تجربه مناسب کار خواهید کرد. این امر می تواند عالی باشد اگر تجربه نظر دادن به کارهای طراحی و زمان انجام کارهای پیچیده را دارید. اگر به دنبال پشتیبانی بیشتر برای بدست آوردن چیزی که می خواهید هستید، و زمانی برای به عقب و جلو رفتن ندارید، احتمالا باید صرف هزینه ای در محدوده 800 هزار تا دو میلیون تومان را در نظر بگیرید. البته گاهاً با توجه به حجم نیاز های شما و سطح کاری که انتظار دارید ممکن است این هزینه ها تا سقف 10 میلیون تومان هم افزایش یابد. این در صورتی است که بسته ای کامل جهت برند سازی را از ما طلب کنید که طراحی لوگو نیز یکی از آیتم های آن است.
یک طراحی حرفه ای نیازمند کار با یک موسسه طراحی قوی است. مثلا در لوگومیکس ما اغلب تحقیقات بازار و تجزیه و تحلیل رقبا را انجام می دهیم تا چگونگی ماندگاری برندتان در مسیری مناسب را دریابیم. لوگو میکس از تیم هایی خلاق استفاده می کنند که از تمام زوایا به پروژه تان خواهند نگریست، و کار تمام و کمالی که پشتیبان داده های کسب و کار است، را تضمین خواهند کرد.

امیدواریم این مقاله به اندازه کافی به شما کمک کرده باشد . اگر هنوز سوالی هست که نتوانسته اید پاسخ آن را بیابید با لوگومیکس تماس بگیرید . ما شما را راهنمایی خواهیم کرد.